Dostęp do API / WebService / Aplikacji webowej

Liczba rekordów/miesiąc Standaryzacja Geokodowanie Identyfikatory TERYT Informacje o budynku Autocomplete Otoczenie budynku* Wyznaczanie tras
1 000 0 zł 0 zł 0 zł 0 zł 0 zł 0 zł 0 zł
1 000 – 50 000 1,5 gr 2 gr 2 gr 5 gr 0,5 gr 5 gr 1 gr
50 000 – 100 000 0,75 gr 1 gr 1 gr 2,5 gr 0,25 gr 2,5 gr 0,5 gr
powyżej 100 000 Wycena indywidualna

Ceny podane w tabeli to kwoty netto za przetworzenie 1 zapytania do usługi. Nie pobieramy opłat za dane, których nie udało się rozpoznać, poprawić lub zgeokodować.

Cennik należy interpretować „schodkowo”.

Przykład: Jeśli zgeokodujesz bazę 100 tys. rekordów, to za pierwsze 1 tys. rekordów nie zapłacisz nic (jednorazowo), za 49 tys. rekordów zapłacisz 980 zł, a za 50 tys. ostatnich rekordów zapłacisz 500 zł.

Słownik pojęć:

STANDARYZACJA

System ujednolici zapis danych adresowych Twoich klientów (np. usunie literówki w nazwach ulic) oraz uzupełni braki (np. dopisze kody pocztowe).

GEOKODOWANIE

Geokodowanie to ustalanie współrzędnych geograficznych (długość i szerokość geograficzna) na podstawie danych adresowych.

AUTOCOMPLETE/AUTOUZUPEŁNIANIE

Uzupełnianie w czasie rzeczywistym danych teleadresowych, których wpisywanie rozpoczyna użytkownik strony.

Pojedyncze zapytanie autocomplete rozumiane jest jako pojedynczy znak alfanumeryczny wysłany do API. Wypełnienie standardowego formularza przez pojedynczego użytkownika pod kątem pełnego adres (ulica, nr budynku, miejscowość, kod pocztowy) to średnio 12-15 pojedynczych zapytań.

Przykład: jeśli wpisujesz “P” usługa API odnotowuje jedno zapytanie. Jeśli wpisujesz “Pr” usługa API odnotowuje dwa zapytania. Jeśli wpiszesz słowo “Przeskok” usługa API odnotowuje łącznie osiem zapytań.

Wypełnienie standardowego formularza przez pojedynczego użytkownika pod kątem pełnego adres (ulica, nr budynku, miejscowość, kod pocztowy) to średnio 12-15 pojedynczych zapytań. Przy założeniu wariantu właściwego dla 200.000 zapytań miesięcznie można przyjąć, iż usługa autocomplete to średni/pojedynczy i przybliżony koszt na poziomie 0,15 – 0,18 zł dla jednego wypełnienia formularza.

Przykład pełnego adresu:

  • Miejscowość: Warszawa
  • Ulica: Przeskok
  • Nr domu: 2
  • Kod pocztowy: 00-032

Pozostałe definicje

IDENTYFIKATORY TERYT

Dodawanie do adresu identyfikatorów z rejestru TERYT, który jest obowiązującym standardem identyfikacji terytorialnej dla organów prowadzących urzędowe rejestry i systemy informacyjne administracji publicznej. Dopisywane są następujące identyfikatory TERYT : gminy, powiatu, województwa, a także identyfikatory podziału statystycznego kraju: obwodów spisowych i rejonów statystycznych.

INFORMACJE O BUDYNKU

Wzbogacenie adresu o dodatkowe informacje dotyczące budynku: liczba zarejestrowanych firm, liczba mieszkań, liczba mieszkańców, liczba zamieszkanych mieszkań, liczba osób zameldowanych w podziale na płeć i 5-cio letnie grupy wiekowe np. liczba kobiet w wieku 25-30 lat.

OTOCZENIE BUDYNKU

Dodanie do adresu informacji o jego najbliższym otoczeniu (w promieniu 1km) w oparciu o dane OpenStreetMap. Przykładowe informacje to liczba sklepów w podziale na branże np. sklepów spożywczych, hipermarketów, księgarń, aptek itp., liczba przedszkoli, szkół, przychodni, przystanków autobusowych; długość dróg w podziale na kategorie itd.
*Dane o otoczeniu budynku możliwe do dodania jedynie w aplikacji webowej.

WYZNACZANIE TRAS

Usługa zwraca odległość (w metrach) pomiędzy dwoma punktami mierzoną po drogach. Dane wejściowe do usługi mogą stanowić zarówno współrzędne geograficzne punktu początkowego i końcowego, jak i adresy.

Usługi konsultantów – wycena indywidualna

Zamów kontakt

Jesteś zainteresowana/-y czyszczeniem danych adresowych lub słownikami adresowymi? Napisz do nas!

    Jestem zainteresowany/-a:

    Administratorem danych podanych w powyższym formularzu jest Algolytics Technologies Sp. z o. o., ul. Przeskok 2, 00-032 Warszawa,NIP: 701-080-13-66, Regon: 369456263, KRS: 0000717723 Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, Kapitał zakładowy: 321 300,00 PLN (trzysta dwadzieścia jeden tysięcy trzysta złotych). Dane podawane są dobrowolnie, a ich przetwarzanie odbywa się w celu udzielenia odpowiedzi na kierowane za pomocą formularza zapytanie oraz przesyłania informacji marketingowych. Informujemy o przysługującym Państwu prawie do zapomnienia, prawie do dostępu do treści danych oraz prawie ich poprawiania. Informujemy, że Państwa zgoda może zostać cofnięta w dowolnym momencie przez wysłanie wiadomości e-mail na adres naszego gdpr@algolytics.pl spod adresu, którego zgoda dotyczy. więcej...

    [anr_nocaptcha g-recaptcha-response]