Baza AlgoMaps zawiera dane o wszystkich miejscowościach, ulicach i kodach pocztowych w Polsce.

Zbiór danych składa się z:

 • nazwy województwa, powiatu i gminy oraz ich identyfikatorów TERYT,
 • nazwy miejscowości podstawowej (np. Warszawa, Zielona Góra) i jej identyfikatora TERYT,
 • nazwy części miejscowości (np. Mokotów, Łężyca) i jej identyfikatora TERYT,
 • nazwy ulicy (w podziale na człon główny i dodatkowy), jej typu i identyfikatora TERYT,
 • kodu pocztowego,
 • zakresu numeracji budynków w przypadku, gdy na danej ulicy występuje więcej niż jeden kod pocztowy.

Dane aktualizowane są kwartalnie.

Zamów

Baza miejscowości, ulic i kodów pocztowych została opracowana na podstawie harmonizacji danych pochodzących z rejestru TERYT prowadzonego przez GUS i Oficjalnego Spisu Pocztowych Numerów Adresowych co sprawia, że dane są najwyższej jakości.

Baza może być wykorzystana np. do tworzenia wygodnych formularzy zamówień w sklepach internetowych, systemach bankowości elektronicznej oraz wszędzie tam, gdzie użytkownicy wprowadzają dane adresowe.

Chcesz otrzymać próbkę bazy miejscowości, ulic i kodów pocztowych miast? Prześlemy Ci ją na maila!

  Jestem zainteresowany/-a:

  Administratorem danych podanych w powyższym formularzu jest Algolytics Technologies Sp. z o. o., ul. Przeskok 2, 00-032 Warszawa,NIP: 701-080-13-66, Regon: 369456263, KRS: 0000717723 Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, Kapitał zakładowy: 321 300,00 PLN (trzysta dwadzieścia jeden tysięcy trzysta złotych). Dane podawane są dobrowolnie, a ich przetwarzanie odbywa się w celu udzielenia odpowiedzi na kierowane za pomocą formularza zapytanie oraz przesyłania informacji marketingowych. Informujemy o przysługującym Państwu prawie do zapomnienia, prawie do dostępu do treści danych oraz prawie ich poprawiania. Informujemy, że Państwa zgoda może zostać cofnięta w dowolnym momencie przez wysłanie wiadomości e-mail na adres naszego gdpr@algolytics.pl spod adresu, którego zgoda dotyczy. więcej...

  [anr_nocaptcha g-recaptcha-response]