Dane adresowe i przestrzenne – kompletna baza mieszkań w Polsce

AlgoMaps udostępnia prawdopodobnie największą w Polsce bazę danych adresowych wszystkich mieszkań i budynków jednorodzinnych. Oprócz pełnego wystandaryzowanego adresu, baza ta zawiera współrzędne geograficzne – co sprawia, że z powodzeniem może być analizowana z wykorzystaniem technologii Location Intelligence.

Baza mieszkań w Polsce wzbogacona jest o dane o liczbie mieszkańców, które razem z informacjami dotyczącymi budynków, o których więcej dowiesz się tutaj (link do opisu bazy danych budynków) mogą posłużyć do konstrukcji filtrów wg różnych parametrów.

Przykłady możliwych filtrów do zastosowania:

  • Mieszkania, w których mieszka powyżej 3 osób położone na obszarze miast o liczbie mieszkańców powyżej 100 tys.,
  • Mieszkania w budynkach, w których znajdują się maksymalnie 4 lokale,
  • Mieszkania położone w miastach powyżej 50 tys. mieszkańców, w budynkach które nie posiadają apteki (lub innego punktu POI) w promieniu 2km,
  • Mieszkania położone w budynkach zlokalizowanych w odległości 1km od sieci sprzedaży firmy.

Odpowiednio przefiltrowane dane o adresach mieszkań mogą posłużyć do przeprowadzenia kampanii marketingowych lub podjęcia decyzji o wyborze optymalnej lokalizacji nowej placówki firmy.

Dane udostępniane w ramach AlgoMaps nie zawierają danych osobowych (umożliwiających zidentyfikowanie konkretnej osoby), więc korzystając z nich nie musisz martwić się o RODO!